Изложба радова студената друге и треће године

У холу  Народне библиотеке, у  четвртак 8. јуна, отворена је изложба радова студената друге и треће године Учитељског факултета. Изложбу чини око седамдесет колажа, цртежа, ручно штампаних буквара и светлосних објеката.

Изложбу је отворила  доцент др Кристинка Селаковић:

„ Сваке године наши студенти излажу своје ликовне радове, али то увек радимо у Галерији Учитељког факултета. Ово је први пут да смо се јавно представили и врло смело показали  шта наши студенти у оквиру предмета Методика наставе ликовне културе  раде. Организовање изложбе и излагање је врло важан и саставни део наставе ликовне културе јер тако учимо студенте да је поред стваралштва  важно посећивати изложбе, галерије и музеје, чиме развијају критичко мишљење и естетске критеријуме.“

У тексту каталогaизложбе, асистент Андријана Даниловић пише:

„Превазилазећи сопствене предрасуде о ликовним и примењеним уметностима заокруженим у фразу „ја не умем да цртам“, студенти су,  упознајући материјале, технике и неке од бескрајних могућности које ликовне и примењене уметности пружају, начинили прве кораке ка препознавању могућности које изражавање визуелним средствима пружа. Препознали су и потенцијал за њихово повезивање и примену у оквиру других школских предмета.“

Ово је само један мали искорак у свет боја и облика,а ми ћемо их и  наредних година даље подстицати на креативност и радост стварња. Изложба ће бити отворена до 20. јуна 2018.