21.3.2107. Свечана академија поводом Дана Факултета

Дан нашег Факултета за нас је празник, који већ  традиционално обележавамо  првог  дана пролећа. Овај дан симболично представља рађање свега лепог  и доброг у човеку: љубави, племенитости, мудрости и знања. Са неким од тих дарова се рађамо, а неке кроз живот стичемо васпитањем.  И у једноме, и у другоме, пресудна  је улога жене. Због  тога јој посвећујемо наш Дан.

Овогодишњу прославу Дана нашег факултета пратио је и низ манифестација:Студенти су извели представу Јесмо ли онлајн?, oдржан је традиционални Јавни час беседништва и oтворена је изложба портрета академског сликара Мише Филиповца.

Обележавање Дана Факултета прилика је да наградимо истакнуте појединце. Уручена су три лаптопа: Ради Дрндаревић, која ради у неподељеној Основној школи „Петар Лековић“ Пожега. Свакодневно путује 72 километра и пешачи 6 километара да би стигла у школу, Славици Симић,  саветовалиште за жене оболеле од рака дојке (Јефимија), Огњену  Васиљевић, ученик четвртог разреда Основне школе „Миодраг Миловановић – Луне“ из Карана, издвојено одељење у Рибашевини,који свакога дана да би стигао до школе препешачи 6 километара.