Студентски парламент

Студентски парламент Учитељског факултета у Ужицу постоји од оснивања Факултета од 1993. године. Надлежност и оснивање Студентског парламента регулисани су чланом 56. Закона о високом образовању и чл. 91. Статута Учитељског факултета у Ужицу. Право да бирају и да буду бирани за члана Студентског парламента имају сви студенти Учитељског факултета у Ужицу.

Мандат чланова Студентског парламента траје годину дана.

Избор чланова Студентског парламента одржава се сваке године у априлу, тајним и непосредним гласањем.

Студентски парламент се оснива у циљу остваривања права и заштите интереса студената, бира и разрешава своје представнике у органима Факултета и Универзитета.

Студентски парламент има 15 чланова и то:

Прва година -2, друга година -3, трећа година - 4, четврта година - 6.

Декан факултета  именује Комисију за спровођење избора за Студентски парламент у складу са чланом 120. Закона о високом образовању. Комисија се састоји од 1 наставника и 2 студента.

- Одлука о расписивању избора за Студентски парламент

- Правилник о раду Студентског парламента Учитељског факултета у Ужицу

- Одлука о расписивању избора за Студентски парламент

- Записник Изборне комисије за избор чланова Студентског парламента Учитељског факултета у Ужицу